„ Jestem sobie przedszkolaczek” - „Pasowanie na Reja”.

W Przedszkolu Miejskim w  Filii nr 2 w Radzyniu Podlaskim w grupie „ Muchomorki”  odbyła się pierwsza ważna uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”.

26 października był to wyjątkowy dzień dla dzieci z grupy II Przedszkola Miejskiego przy ulicy Reja, które po raz pierwszy wystąpiły w nowej roli przedszkolaka – aktora. Dzieci pod kierunkiem nauczycielki  Pani Magdaleny Oleksiej  z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując gromkie brawa od zaproszonych gości. Uroczyście złożyły także „ślubowanie przedszkolaka”. Całości dopełniła Pani kierownik przedszkola Grażyna Korneszczuk, która "zaczarowanym" ołówkiem pasowała każdego malucha na przedszkolaka. W rolę Didżeja wcieliła się Pani Eliza.

Na zakończenie wszystkie „ Muchomorki” zaśpiewały piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń , a wystrój sali, stroje dzieci i uroczysta atmosfera podkreśliły doniosłość tego wydarzenia. Dla naszych małych artystów rodzice przygotowali słodki poczęstunek natomiast dzieci zaprosiły rodziców do wspólnego tańca.