" Jagódki" z Filii Nr 2 na wyciecze w Przychodni Weterynaryjnej

15 listopada 2017 r. dzieci z grupy III „Jagódki” wybrały się na wycieczkę do Przychodni Weterynaryjnej "Levet" w Białej/k. Radzynia Podl.

Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie opiekuńczych postaw w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.
Lekarze weterynarii opowiedzieli dzieciom o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt, obserwowały badanie pieska. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia przychodni. Miłym zwieńczeniem spotkania były dyplomy, odznaki oraz opaski odblaskowe dla każdego przedszkolaka.