Jasełka w grupie „ Muchomorki” w Przedszkolu na Reja.

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

W dniu 18 grudnia dzieci z  grupy „Muchomorki” pod kierownictwem Pani Magdaleny Oleksiej i Pani Grażyny Korneszczuk zaprezentowały swoim najbliższym przedstawienie.Przedszkolaki po raz pierwszy wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, a największym zaskoczeniem dla rodziców były dzieci przebrane w jednakowe stroje Aniołków. Występy naszych małych artystów  były nagradzane oklaskami. Niejednemu z przybyłych gości zakręciła się łza w oku.

Po wspólnym odśpiewaniu kolęd przez widzów i aktorów wychowawczynie grupy wszystkim zebranym na naszej uroczystości  złożyły  świąteczne życzenia.