„Sprintem do maratonu”

W celu uatrakcyjnienia „Dnia Dziecka” oprócz teatrzyku wychowankowie wzięli udział w programie sportowym „Sprintem do maratonu”, którego patronatem jest wydawnictwo „Bliżej Przedszkola”.

Program ma zachęcić dzieci do ruchu fizycznego zgodnie z hasłem „Ruch to zdrowie”. Dzieci wczoraj stały się maratończykami i wzięły udział w mini maratonie. Zadaniem priorytetowym programu było wybieganie jak największej liczby kilometrów. Zanim sportowcy udali się na linię startową, zrobili wspólnie napój „Izotonik małego sportowca” i batoniki zbożowe. Po odpowiedniej rozgrzewce przedszkolaki wystartowały!!!!
W imprezie wzięło udział 111 dzieci. Łącznie pokonały 19980 m, czyli prawie 20 km.
Po ukończonym biegu jak przystało na prawdziwych sportowców każdy z przedszkolaków dostał w pełni zasłużony medal.
Wczorajszy bieg był dowodem na to, że aktywność fizyczna daje dzieciom duuuuużo szczęścia i radości!!!