Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

"W poszukiwaniu szczątków dinozaurów".

01.12.22 przedszkolaki z najstarszej grupy „Stokrotki” uczestniczyły w ciekawych zajęciach poświęconych dinozaurom i wykopaliskom. Dzieci zgłębiały wiedzę o prehistorycznych gadach.
W ramach zajęć obejrzały prezentację multimedialną, która dotyczyła przyczyn wyginięcia dinozaurów na ziemi. Największym zaskoczeniem okazało się, że te fascynujące zwierzęta przetrwały do czasów teraźniejszych – są to między innymi różne gatunki ptaków. Przedszkolaki miały także możliwość układania puzzli online na tablicy, co dodatkowo wzbogaciło ich wiedzę na temat obsługi nowoczesnych technologii interaktywnych.
"Stokrotki" poznały pracę paleontologa. Okazało się, że praca ta jest niezwykle ciekawa, jednak trzeba ubrudzić się po łokcie. Zapoznały się także z obsługą takich przyrządów jak: dłuto, młotek, lupa. Dzieci oglądały przez lupki kamienie z różnych zakątków świata poszukując śladów przeszłości. Wszystko to było możliwe, dzięki ciekawym pomocom dydaktycznym. Przedszkolaki miały możliwość wyszukiwania szczątek dinozaurów w różnym materiale plastycznym, takim jak: kisiel,
galaretka, masa solna,piasek kinetyczny,gips.
Wykopywanie skamielin dinozaura przyniosło dzieciom mnóstwo radości. Najtrudniejsze w pracy archeologa okazało się poskładanie wszystkich elementów, tak by móc zbadać z jakim dinozaurem mamy do czynienia. Wymagało to od "Stokrotek" ogromnej cierpliwości i skupienia uwagi na wykonywanym zadaniu.
Zajęcia rozbudziły w dzieciach ogromną chęć poznawania i badania świata, który otacza je dookoła.