”W całej Polsce dzień dziś taki, ze świętują przedszkolaki”

Dnia 20 września obchodziliśmy w naszym Przedszkolu; „Dzień Przedszkolaka”, który został ustanowiony przez Sejm dla podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w życiu dziecka.

Wszystkie grupy wraz ze swoimi Paniami zebrały się na specjalnie udekorowanym na tę okazję holu. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Anna Fijałek, która serdecznie i z uśmiechem wszystkich przywitała , złożyła życzenia i podarowała dzieciom przepiękne zabawki. Imprezę uświetnił  swoją obecnością zastępca burmistrza pan Tomasz Stephan. Skierował do dzieci wiele ciepłych, serdecznych słów i  uszczęśliwił dzieci słodką niespodzianką.Po uroczystym odśpiewaniu hymnu przedszkolaka wszystkie dzieci złożyły przysięgę:

Akt ślubowania:
” Przyrzekamy co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą! -  Przyrzekamy.
   Przyrzekamy nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać! -  Przyrzekamy.
   Przyrzekamy zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować!  - Przyrzekamy.
   Przyrzekamy choć jesteśmy jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali!  - Przyrzekamy.
   Przyrzekamy na zajęciach nie gadać i pani ładnie odpowiadać! -  Przyrzekamy.
   Przyrzekamy nie sikać w galoty, bo z tym dużo roboty! -  Przyrzekamy.
Od teraz jesteście prawdziwymi przedszkolakami: dużymi dziewczynkami i dużymi chłopakami!”
Następnie wszystkie grupy zaprezentowały swoje ulubione piosenki . Na koniec wspólnie wszyscy bawili się przy zumbie i największych  przebojach dzieci.

„Dzień Przedszkolaka”  w naszym przedszkolu był dniem pełnym radości i niezapomnianych wrażeń.