25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Takie święto ustalono w 2002 roku w setną rocznicę powstania pierwszego misia. W naszym przedszkolu ten dzień obchodziliśmy w zeszły piątek 24 listopada. Był to niezwykły dzień dla naszych dzieci. Każde z nich tego dnia przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia. Atmosfera wśród dzieci i w całym przedszkolu była radosna. Wszystkie grupy spotkały się razem, aby wziąć udział spotkaniu integracyjnym przygotowanym przez wychowawczynie grupy „Kubusie” P. Agnieszkę Kowalczyk i P. Bożenę Pietrzak. Dzieci mogły wspólnie zaśpiewać piosenki i posłuchać wierszy opowiadających o naszych przytulankach. Podczas wspólnych zabaw dzieci mogły skosztować ulubionego przysmaku wszystkich misiów jakim jest miód.  Wszystkie zjadły go z wielkim apetytem.  Na koniec spotkania dzieci wspólnie obejrzały bajkę „Masza i Niedźwiedź”.

Życzymy naszym dzieciom, aby każdego dnia były tak radosne jak podczas świętowania Dnia Pluszowego Misia.