Przedszkole Miejskie kultywuje tradycje bożonarodzeniowe.

Jasełka bożonarodzeniowe i warsztaty świąteczne z rodzicami na trwale wpisały się w tradycje naszego przedszkola.

Każdego roku wszystkie grupy w okresie Bożego Narodzenia upamiętniają te radosne święta poprzez Jasełka jak i warsztaty z rodzicami. Z każdej przepięknie udekorowanej sali słychać było radosne kolędowanie. Mali aktorzy wspaniale odgrywali sceny z Narodzin Jezusa wcielając się w role Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy itp.

Odbywały się również  różnego typu warsztaty z rodzicami poprzedzone kolędowaniem lub krótkim występem artystycznym. Na warsztatach: „Ekologiczna choinka” rodzice wykonywali wspólnie choinkę z dostępnych materiałów recyklingowych , które stanowiły wspaniała okazję do rozwoju kreatywności.  „Marzycielska Poczta”- to warsztaty na których rodzice wraz z dziećmi robili kartki świąteczne na rzecz chorych dzieci. Celem było uwrażliwianie na potrzeby chorych ludzi.

Jasełka jak i warsztaty wprowadzały w nastrój świąt,  podtrzymywały tradycje świąteczne  i stanowiły świetną okazje do uczenia podstawowych wartości- bycia dobrym i wrażliwym człowiekiem.

Wszystkie uroczystości były udane i stanowiły niezapomniane przeżycie dla rodziców i dzieci.