Z wizytą w aptece.

W dniu 19 kwietnia 2018 r. przedszkolaki z grupy IV Przedszkola Miejskiego przy ulicy Armii Krajowej 12, wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki.

Celem wycieczki było między innymi: zapoznanie z  pracą Pań farmaceutek, pomieszczeniami apteki, oraz z produktami, które można kupić w aptece. Pani Kierownik apteki Anna Ciok  wytłumaczyła dzieciom co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki, oraz dlaczego nie wolno samodzielnie spożywać tabletek lub pić syropów. Przedszkolaki dowiedziały się ,że praca w aptece jest bardzo odpowiedzialna i ważna. Na koniec wizyty dzieci otrzymały naklejki i kolorowanki, w zamian za miłe przyjęcie  dzieci  wręczyły laurkę i dyplom podziękowania .Wycieczka była  również okazją  do utrwalania zwrotów grzecznościowych, właściwego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Serdecznie dziękujemy za pouczające i ciekawe spotkanie.