„Przedszkolaki – przyjaciółmi Matki Ziemi”

20 kwietnia nasze przedszkole  rozpoczęło  obchody „Międzynarodowego Dnia Ziemi”.

Uroczystość została zorganizowana przez nauczycielki Annę Molicką i  Martę Skowron.Wszystkie grupy wraz ze swoimi paniami zgromadziły się na placu przedszkolnym. Na początku został przeczytany  list od „Pani Ziemi”,w którym Ziemia prosi dzieci żeby o nią dbali – nie łamali drzew, gałęzi, segregowali śmieci. Ziemia chce być zdrowa.Po odczytaniu listu nastąpiła inscenizacja wiersza "Sznurek Jurka", który stworzył okazję do rozwijania  właściwych postaw proekologicznych – nauki  segregowania śmieci.Dzieci miały możliwość zagrania w edukacyjną grę ekologiczną, w której  odpowiadały na pytania dotyczące szanowania przyrody. Były również ekologiczne zabawy ruchowe: "Oszczędzamy wodę", które wyzwoliły w dzieciach wiele aktywności  i radości jednocześnie rozwijając wiedzę dotycząca przyrody. Na koniec przedszkolaki złożyły ślubowanie  przyjaciela  przyrody  przez co stały się prawdziwymi miłośnikami „Matki Ziemi”.

Ślubowanie Miłośnika Przyrody:

Dziś Ekologia - modne słowo
Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową
Jej przyjaciółmi się ogłaszamy
Od dziś przyrodzie przyrzekamy :
- NIE ŁAMIEMY DRZEW I KRZEWÓW
- NIE ŚMIECIMY I NIE HAŁASUJEMY W LESIE
- NIE DEPCZEMY TRAWNIKÓW
- NIE NISZCZYMY ROŚLIN
- NIE KRZYWDZIMY ZWIERZĄT
- NIE DOTYKAMY PTASICH GNIAZD , JAJ , PISKLĄT
- SEGREGUJEMY ŚMIECI,
- DBAMY O NASZE ROŚLINKI W DONICZKACH,
       PRZYRZEKAMY !

Uroczystość była znakomita okazją do nauki życia w zgodzie z naturą i szanowania przyrody.