,,Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna…’’

10 listopada 2017r., tuż przed obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, także przedszkolaki w  Filii nr 1 Przedszkola Miejskiego poznały historię drogi do wolności  naszego  państwa.

Dzieci dowiedziały się  o czasach gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga. Jak trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Przedszkolaki w skupieniu i z powagą wysłuchały całej historii . Następnie każda z grup przedszkolnych przedstawiła pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej. Na zakończenie, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.

Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać małym dzieciom, ważne  jest żeby wszystko przedstawić  w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób . Na zajęciach w grupach nasze przedszkolaki poznawały nasze symbole i barwy  narodowe, wysłuchały legend o historii powstania państwa polskiego, oraz wykonały piękne prace plastyczne związane z tą tematyką.

Małgorzata Kępa