Dzień Jeża w grupie Dinozaurów

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża , święto kłujących ssaków.

Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach , wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. W tym dniu wszyscy ubrali się w kolory jeża i założyli opaski z jeżykiem. 
Dinozaury na to wyjątkowe święto zaprosiły grupę Krasnali. Poprzez różnorodne działania przedszkolaki miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Przedszkolaki obejrzały również  inscenizację  H. Bechlerowej ,,Kolczatek’’. W rolę głównego  bohatera wcieliła się pani  Krysia O , a narratorem  była pani Hania T. Dzieci wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Na zakończenie wspólnie wykonały pracę plastyczną. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

Małgorzata Kępa