„Motylki” o higienę dbają i z panią pielęgniarką się spotykają!

14 listopada przedszkolaki z grupy „Motylki” z Filii nr 1 gościły panią pielęgniarkę – Panią Renatę Pachała.

Pani Renata krótko opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz zaprezentowała kilka niezbędnych przedmiotów, które towarzyszą jej każdego dnia podczas wykonywania swoich obowiązków, takich jak: strzykawka, termometr czy ciśnieniomierz. Przedszkolaki dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest dbanie o higienę osobistą. Pani pielęgniarka zwróciła szczególną uwagę na dokładne mycie rąk, a dzieci wypowiedziały się po jakich czynnościach koniecznie musimy to zrobić. Został również zaprezentowany sposób właściwego mycia rąk oraz niezbędne do tego przybory. Nie mogło również zabraknąć wspomnienia o konieczności mycia zębów, całego ciała czy czyszczenia i obcinania paznokci. Dzieci chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadając na zadawane pytania. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty – kolorowanki Myszki Elinki.

Nie tylko pani pielęgniarka podzieliła się z dziećmi swoją wiedzą. Również dzieci przedstawiły swoje taneczne umiejętności zapraszając panią Renatę do wspólnego tańca „Grozik”.

Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania przedszkolaki wręczyły gościowi pamiątkowy dyplom z podziękowaniami oraz kwiatka. Wizyta została zakończona pamiątkowym zdjęciem.  Z pewnością dzięki tej wizycie została podniesiona świadomość dzieci z zakresu dbania o higienę,

Bardzo dziękujemy Pani Renacie za przyjęcie naszego zaproszenia, poświęcony czas, cierpliwe podejście oraz pomoc w kształtowaniu nawyków prozdrowotnych wśród dzieci.

Aneta Domańska