Ekologiczne " Słoneczka"

W ramach programu "DZIŚ EKOLOGIA MODNE SŁOWO, PRZYRODĘ WSZYSCY CHCEMY MIEĆ ZDROWĄ. JEJ STRAŻNIKAMI SIĘ OGŁASZAMY.

OD DZIŚ PRZYRODZIE MY POMAGAMY" dzieci z grupy SŁONECZKA z Przedszkola Miejskiego Filii nr 1 przy ul. Chmielowskiego 8 wzięły udział w grupowym konkursie pt., „Choć przedszkolak jest nieduży to przyrodzie wie jak służyć”, – którego celem było sprawdzenie wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej. Quiz zorganizowany w formie zabawy udowodnił, iż w temacie ekologii to chłopcy są bardziej rozeznani.

Dodatkowo, aby wzbudzić w przedszkolakach zainteresowania ekologiczne, w dniu 12 grudnia br. zostały zorganizowane warsztaty plastyczno – techniczne we współpracy z rodzicami, którego celem było wspólne stworzenie „Ekologicznej choinki” z surowców wtórnych. Dzieci wraz z rodzicami wykazali się dużą kreatywnością, wykorzystując do wykonania choinek gazety, korki od napoi, butelki, rolki po papierze toaletowym i wiele innych surowców wtórnych.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za czynny udział w warsztatach i zapraszamy ponownie.