Realizacja programu ,,Czyste powietrze wokół nas’’ w Przedszkolu Miejskim Filia nr 1 grupa ,,Misie’’

W tym roku Przedszkole Miejskie  Filia nr 1 we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Radzyniu Podlaskim po raz kolejny przystąpiło do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”.

Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Realizatorem programu była grupa IV ,,Misie” wraz z wychowawczyniami; A.Prokopiuk, M.Sobieszczańską- Rogala, S.Górną.  W naszej placówce został przeprowadzony cykl  zajęć dydaktycznych o tematyce antynikotynowej dla dzieci  5-6 letnich. Wycieczka – poszukiwanie źródeł dymu, „Co i dlaczego dymi?”, „Jak się czuję kiedy dymi papieros?”, „Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?”, „Jak unikać dymu papierosowego?”.19 marca przedszkolaki gościły grupę uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wraz z panią dyrektor Grażyną Dzidą oraz panią Agnieszką Frączek oraz pracowników Powiatowej  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radzyniu Podlaskim.

Przedszkolaki z grupy IV, w ramach projektu „Czyste powietrze wokół nas”, wystawiły przedstawienie pt. „Chrońmy środowisko”. Uczniowie ZSP razem z przedszkolakami brali udział w krótkim konkursie na temat zanieczyszczeń powietrza. Potem wszyscy, podzieleni na grupy, tworzyli plakaty dotyczące ochrony środowiska. Zwieńczeniem realizowanych działań podjętych dzień wcześniej przez grupę IV był quiz wiedzy ekologicznej, w którym wzięły udział przedszkolaki z grupy Krasnale i Pszczółki. Honorowym gościem w tym dniu  była pani Elżbieta Topyła , która mogła podziwiać talenty aktorskie ,,Misiów’’ w przedstawieniu ,,Chrońmy środowisko’’