Dzień Sportu w Przedszkolu Miejskim Filia nr 1

,,Żyjemy zdrowo na sportowo’’  to hasło Dnia Sportu, jaki odbył się W Przedszkolu Miejskim Filia nr 1.

Głównym celem tego spotkania było integrowanie  grup przedszkolnych,  kształtowanie zachowań prozdrowotnych, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej,  ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Na początku jak na prawdziwych sportowców przystało przedszkolaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą wszystkie zadania sportowe wykonywać do końca i dokładnie. Z uśmiechem i przy dźwiękach piosenki ,,Gimnastyka’’ rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Zawody rozgrywano na tzw. 5 stacjach, przez które przechodziły dzieci w swoich grupach. Przedszkolaki próbowały swoich sił m.in. w rzutach do kosza, chodzeniu po „kamykach”, rzutach do celu, biegu z przeszkodami, przeciąganiu liny, skokach w workach, biegu z ,,jajkiem’’ oraz rzutu piłką lekarską.  Oprócz typowych konkurencji nasze przedszkolaki poznały również inny aspekt ruchu – aktywność ruchową. Uczestniczyły w specjalnie zorganizowanych na tę okoliczność zajęciach taneczno-ruchowych, które poprowadziła O. Kordula. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Największym jednak przeżyciem  malującym się na wszystkich buziaczkach i budzącym dumę w małych serduszkach było otrzymanie  medali. Mamy nadzieję, że duch sportowy zaszczepiony w naszych podopiecznych będzie także zachętą do aktywnego wypoczynku rodziców z dziećmi.