,,Poznajemy ciekawe zawody’’

Niecodziennym wydarzeniem dla grupy Krasnale i  Misie z Przedszkola Miejskiego Filia nr 1 była wycieczka do Urzędu Miasta , która miała miejsce 17.04.2018r.

Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami przyszły do urzędu, aby zobaczyć jak wygląda praca burmistrza. Pan Burmistrz nie krył zadowolenia z tak niecodziennej wizyty. Dzieci bardzo interesowały się pracą urzędu. Jedną z atrakcji była możliwość odwiedzenia pokoju Pana Burmistrza, Sali Ślubów oraz Sali Obrad . W tej ostatniej dzieci miały okazję zająć miejsca przy stole obrad i poczuć się jak prawdziwi radni podczas sesji. Dzieci były bardzo  zainteresowane specyfiką pełnienia roli włodarza  miasta.  Przedszkolaki pytały dosłownie o wszystko... czy burmistrz chodził do przedszkola, czy miał najlepszego kolegę, jak zostać burmistrzem, czy praca burmistrza jest ciężka? Pan  Burmistrz nie miał łatwo. Dzieci natomiast pozytywnie zaskoczyły Burmistrza swoją wiedzą na temat naszego miasta. Na koniec naszego spotkania wszystkie przedszkolaki dostały zestaw upominków z logo miasta,a Pan Burmistrz w ramach podziękowań za miłe przyjęcie i poświęcony czas od swoich gości otrzymał ręcznie zrobiony herb miasta oraz wspaniały album z rysunkami zatytułowany „Radzyń oczami przedszkolaków”. Prezenty zostały wykonane z myślą o Jubileuszu 550- lecia naszego miasta. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi oraz jego pracownikom, a w szczególności pani M. Leszak  za gościnne przyjęcie, poświęcony czas i uwagę.

Dziękujemy również wszystkim pracownikom Urzędu Miasta za cierpliwość i miłą atmosferę.