2 października – Europejski Dzień Ptaków.

W związku z Europejskim Dniem Ptaków najstarsza grupa naszego przedszkola „Słoneczka” przedstawiła krótką inscenizację wiersza J. Tuwima „Spóźniony słowik".
Wszystkie przedszkolaki miały okazję podziwiać wspaniałą grę aktorską swoich starszych kolegów, która była na tyle wiarygodna, że wprowadziła wiele dramatyzmu. Wszyscy martwiliśmy się o słowika, który nie wracał na kolację. Przy okazji poznaliśmy potrawy spożywane przez ptaki. Jedzenie było wyrafinowane - zupa z muszek, nadziewane komary, motyl z rożna, tort z wietrzyka.
Uwieńczeniem dnia było założenie przez przedszkolaki budek lęgowych w ogrodzie przedszkolnym przez co zwróciliśmy uwagę naszych dzieci na potrzebę chronienia ptaków wraz z ich naturalnym środowiskiem.