Bal karnawałowy w Filii nr 1 Przedszkola Miejskiego

,,Każde dziecko duże małe,

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza można też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i batman, jest i jeż…’’

W czwartek 25 stycznia 2018 r. odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy.

Dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też i było w naszym przedszkolu. Tego dnia już od rana pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, motylki, Elfy, królewny, pszczółki, biedronki, rycerzy, policjantów, Spider-Mana… Nie sposób zliczyć i wymienić  wszystkich postaci, które pojawiły się  na balu. Wszyscy bawili się znakomicie. Kółeczka, pociągi, indywidualne tańce animowane i w parach przeplatano konkursami sprawnościowymi z elementami grupowych rywalizacji, a pięknie udekorowana sala i kolorowe światła pulsujące w rytm melodii, zachęcały do wspólnej szampańskiej zabawy i sprawiały, że humor dopisywał przedszkolakom, jak też wychowawcom i rodzicom. Oprawą muzyczną zajmował się zespół Picasso, a prowadząca, bawiąc się razem z uczestnikami spotkania, zachęcała do wspólnych popisów tanecznych. Oczywiście, znalazło się coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku. Aż żal było zatańczyć w rytm ostatniej zagranej melodii….

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych balowych strojów jak również słodkiego poczęstunku dla dzieci.