„Dzień Babci i Dziadka”

Mimo mroźnej pogody za oknem w serduszkach wszystkich przedszkolaków gorąco.

A to z powodu pięknego dnia, jakim jest Dzień Babci i Dziadka, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach. Dziadkowie są wielkim skarbem dla wnuków, to również oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Ta uroczystość jest podziękowaniem za poświęcany czas, cierpliwość, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach a przede wszystkim za bezgraniczną miłość. Spotkania z Dziadkami odbywały się w naszym przedszkolu przez cały tydzień. W każdej z grup wiekowych dzieci przygotowały programy artystyczne. W większości były to piosenki, wiersze, tańce oraz inscenizacje związane z tymże świętem. Wszędzie można było usłyszeć gromkie „Sto lat!”. Dziadkowie z dumą i wzruszeniem oglądali występy swoich pociech nagradzając je brawami. Na pamiątkę spotkania goście zostali obdarowani upominkami. Dopełnieniem tych uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki.

Święto Babci i Dziadka to dzień pełen wzruszeń, uśmiechu oraz radości, które wzmacniają więzi rodzinne a także uczą szacunku do starszych osób.