PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM

We wtorek 21 marca dzieci z wszystkich grup w naszym przedszkolu świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

Uroczystości powitania wiosny zaczęły się od wspólnego przygotowania tradycyjnej „Marzanny”. Dzieci zebrały się w sali, gdzie razem ze swoimi wychowawczyniami z dużym zaangażowaniem, entuzjazmem oraz mnóstwem pomysłów wykonały zaplanowaną pracę. Dużą atrakcję stanowił spacer nad rzekę Białkę w celu pożegnania nieco wydłużonej zimy (zatopienie „Marzanny”), na co wskazuje aura za oknem. Podczas spaceru dzieci śpiewały piosenki na powitanie wiosny. Za to atmosfera wśród podopiecznych była radosna, ciepła i pełna nadziei na szybkie nadejście tej przepięknej pory roku. Po powrocie do przedszkola najmłodsza grupa „Motylków” powitała zmarznięte dzieci piosenkami o tematyce wiosennej. Dzieci radośnie podskakiwały machając kolorowymi bibułami.

Jesteśmy pełni nadziei, że starania naszych milusińskich nie poszły na marne, a wiosna nieoczekiwanie wszystkich nas zaskoczy swoim nadejściem.