INDIAŃSKI DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Z okazji święta naszych Milusińskich, 1 czerwca obchodziliśmy w Przedszkolu Miejskim  Filii nr 1 Indiański Dzień Dziecka.

Mimo niepewnej pogody urządziliśmy na placu przedszkolnym prawdziwą Indiańską wioskę. Na placu przed przedszkolem powitał nas Wódz Indiański Taka -Tuka i zaprosił do wspólnej zabawy. Każde plemię (grupa) wyposażone było w stroje, opaski, pióropusze. Wyobraźnia rodziców przeszła wszelkie oczekiwania. Wszyscy z pomalowanymi buźkami ruszyli do tańca i zabawy.Zabawa rozpoczęła się przywitaniem wodza i tradycyjnym okrzykiem- howgh, potem nastąpiły tańce oraz konkursy indiańskie:

• ,,wyścigi mustangów’’
  • „tropienie śladów”
  • „zaklęcie wodza”
  • „budowa totemów”
  • ,,taniec bizona’’

Wszystkim zabawom towarzyszyła indiańska muzyka, którą dzieci  mogły nawet własnoręcznie wygrać na bębnach Indiańską Wioskę odwiedziły również Pani dyrektor Anna Fijałek i Pani wicedyrektor Jadwiga Napłoszek, które złożyły  dzieciom życzenia oraz wręczyły prezent-niespodziankę, która służyć będzie wszystkim grupom przedszkolnym. Bezpośrednie doświadczanie i działanie dzieci w Wiosce Indiańskiej, okazały się znakomitą okazją do poznania zwyczajów i obrzędów innej kultury. Tradycje indiańskie szczególnie podziałały na wyobraźnię dziecięcą, niosąc pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie, kształtowania odpowiedzialnej postawy wobec siebie i innych.

Dzieci pełne uśmiechu i radości wróciły do swoich sal i zabaw, ale to przecież jeszcze nie był koniec atrakcji tego dnia.