Wycieczka do Straży Pożarnej

2 czerwca dzieci z grupy „Stokrotki”,wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków, mogły obejrzeć stanowisko kierowania, samochody i sprzęt pożarniczy .Podczas rozmowy ze strażakami dowiedziały się o ich trudnej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Obejrzały wyposażenie pojazdów strażackich. Były zaskoczone, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np.:w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji wzbudził prezentowany sprzęt do rozcinania samochodów. Dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki, oraz zobaczyć jak strażak w razie alarmu zjeżdźa po metalowej rurze. Przedszkolaki przekonały się jak cenna jest każda minuta,sprawność i szybkie działanie w sytuacjach kryzysowych.
Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w sali „Ognik”. Dzieci miały możliwość wzbogacić swoją wiedzę na temat bezpiecznego zachowania w domu i w przedszkolu podczas pożaru, oraz dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną. Utrwaliły numer alarmowy 112.
Składamy serdeczne podziękowanie Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie naszym przedszkolakom poznania zawodu strażaka. Zdobyta wiedza w tak atrakcyjny sposób zachowa się na długo w ich pamięci.